A vasbeton nagy előnye az időtállóság. Ezt figyelembe véve alkottam meg a „Kehely” padot:
A kialakított új terek, berendezések egyre inkább a letisztult formákról és a funkcionalitásról tesznek tanúbizonyságot. Fontosnak tartom ennek az iránynak a követését, hogy köztereink rendezettséget és modernitást sugározzanak.
A ,,Kehely” pad mindezen elveknek megfelelve, bármely köztéren, játszótéren és sétányon lefektethető. Telepítésnél egy zártszelvény elemet süllyesztünk a járófelületbe, majd erre kerül beépítésre a pad. A két elem összecsúsztatásával alakzárás történik, ami egy irányból oldható. Ezt a szétcsúszást speciális anyaggal rögzítjük, ezzel gátolva meg a pad elmozdítását.
A pad két oldalán ívelt háromszög formájú, fluoreszkálós felület található. Ezen elemek fluoreszkálós granulátum és ragasztó bekeverésével, kiöntéses eljárással készülnek. Megkötött állapotban, megszilárdulva ebben nehezen lehet kárt okozni, vagyis a vandálbiztossági szempontoknak is megfelel. Nappali fényben könnyen feltöltődik így este hangulatos fényt áraszt, ezzel is növelve az eleganciát. A pad formai kialakításából adódik, hogy a fluoreszkált fény a padon ülő ember szemét nem bántja. A fluoreszkáló elemek nagy előnye, hogy - mivel áramot nem használnak - elektromos rendszert nem kell külön kiépíteni és eljuttatni a padhoz, vagyis nem helyspecifikus, és költséghatékony megoldás.
A pad egyszemélyes változata háttámlás- és háttámla nélküli verzióban készülne el. A támla nélküli verziónál a felhasználó mindkét oldalról be tud ülni, vagyis ez megnöveli a pad megközelíthetőségét. A háttámlás verziónál a támla hajlított rétegelt lemezből készülne, a pad oldalához csavarozva. A háttámla ívelt formája a felhasználó derekát támasztja meg. A pad az ergonómiára való nagy odafigyeléssel lett megtervezve; a térdhajlatnál, sarkoknál a szélek egyaránt lekerekednek, a lábakat be lehet hajlítani az ülőlap alá, a felcsiszolt ülőlap pedig kellemes, sima érzést biztosít használat közben.
Az ülőfelületen kialakított furatok stílusosan oldalirányba ágaznak el, ezzel előzve meg a víz felgyülemlését. A vasbeton jó hővezető tulajdonsága elősegíti, hogy a víz gyorsan elpárologjon, így a pad heves esőzést követően is hamarabb igénybe vehető.
Anyagkezelésében a pad rendkívül egyszerű és letisztult; a fa a természet-közeliséget, a beton a modern urbanizációt jelképezi. A két anyag együttes használata megnyugtató és újszerű megjelenést kölcsönöz.
A padok egyenként is egymás mellé sorolhatóak; ízlés szerint váltakozhatnak támlás- és támlanélküliek. Közvetlenül egymás mellé helyezve az alapmodellek éleit a műszaki rajz alapján levágjuk, és egymáshoz cementtel rögzítjük.
A pad prototípusának legyártásához egy sablont kell elkészíteni, ami öntőformaként szolgálna. Az öntőformába szabályos kiosztással vasrács szerkezetet kell elhelyezni, majd ezt betonnal kiönteni. A száradási időre odafigyelve és annak lejártával, el kell távolítani a sablont majd pihentetni kel a betont. Ezt követően az érdes felületet le kell csiszolni egyenletes sima felületet kell kialakítani.