A vizuális kommunikáció szempontjából nem tartom szerencsésnek a szarkofág "logósítását". Általában a kősír formája, tömege, funkciója - manapság - már egyáltalán nem közismert. Ezért bármilyen - jó színvonalú - grafikai egyszerűsítés, csak egy értelmezhetetlen, díszített dekoráció (láda? vödör?) képét eredményezi. Természetesen fontos a lelet érdekes története, fényképeken való bemutatása - ez a borvidék identitásának hangsúlyos eleme, a tartalmi (szöveges) kommunikáció kiindulópontjának számít. Így szerencsésen használható karakteres "talált szlogenként" a görög felirat fordítása.
Nyilván a pályázat kiírása még nem tisztázza teljesen, hogy ki kommunikál - a borvidék vagy a Borvidék Nonprofit Kft., Szekszárd városa vagy a borászok céhe? A saját gyártású palackokon megjelenő címkéknek a borok szekszárdiságát kell, hangsúlyozni - akár a "szekszárdi" (tehát jelzős szerkezetű) szó megjelentetésével is.
Az általam javasolt marketing koncepció alapja a borok készítéséből (háziasításából?), a hozzávalók felsorolásából indul ki. Erre utalnak a szőlő motívum színei (vörös és fehér borok, zöld dombok, napfény stb.) vagy az arányokat felsoroló infó nyilak (lásd CTL). Ezek az objektivitást jelző információk (0,7 l Bikavér - 100% Szekszárd) természetesen csak előkészítik a bormarketing szövegek "költőiségét"...