A Pyramid a zárt, statikus formavilágával, mely mindamellett, hogy nehezen sérül, lehetővé teszi a megadott paraméterek szerinti létező legkisebb szabályos formát, ezáltal maroktárgy-jelleget kölcsönözve a tárgynak. A gúlának köszönhetően, sérülékeny mozgó alkatrész nélkül állítható a fény erőssége pusztán azáltal, hogy más lapjára fektetjük azt. A formában integrálva található két heveder nyílás, egy állítható hosszúságú és eltávolítható hevederrel, így bővítve a lámpa elhelyezésének lehetőségeit.
Ennek megfelelően - és a kis forma révén - kényelmesen fejre is helyezhető, csúcsa pedig -a gúla fénytörése révén- mozgatás nélkül világítja be a látókúpot. A háromszög formájú kapcsoló fluoreszkáló anyagának köszönhetően a tárgy sötétben is könnyen megtalálható.
Mivel a Little Sun az egyetlen olyan lámpa az afrikai áram nélküli régiók számára, amely nem csak a funkcionalitással foglalkozik, hanem esztétikai, érzelmi törekvései is vannak a felhasználó felé, a tervezés folyamán fontos szemponttá vált számomra a tárgy mondanivalója is.
A Pyramid azon túl, hogy felidézi az egyiptomi napkultuszt, mintegy analógiát állítva a transzcendens és materiális világ közötti átjárhatóság és a világosságot a sötétséggel összekötő lámpa között, egyúttal megmutatja, hogy az életet adó fény gyönyörködtet is.
A fény, a látás és az esztétikum kapcsolata vezetett egy optikai illúzió gondolatához, mely dekorációs elemeket nélkülözve, pusztán a mindenképp láttatott LED formájából, és a köré helyezett fényvisszaverő tükröződő felületekből adódik. A lámpa ezen részei egy kaleidoszkóp-szerű hatást hoznak létre, ki és bekapcsolt állapotban egyaránt, igy a felhasználó számára nem egyértelmű hány LED található a tárgyban, ez a jelenség pedig
egyúttal finom utalás a Little Sun tervezőjének (Olafur Eliassonnak) egy korábbi installációjára, a Kaleidoscope-ra.