Abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy Palya Beával dolgozhattam egy igazán különleges projekten.
Az énekesnő szándéka ezzel a rendhagyó projekttel az volt, hogy sokkal többet adjon a közönségének, mint egy hagyományos zenei album. Nem csupán egy könyv megalkotása volt a feladatunk, sokkal inkább egy olyan fizikai tárgy létrehozása, amely komplex élményt nyújt az olvasó/hallgató számára. Így jött létre a „Fénydalok” album könyv formájában.
SZÓ - ZENE - KÉP együttes élménye ez.
Az érzelmekkel teli lélekemelő fotók, dalszövegek, Bea dalokhoz fűzött gondolatai, intim élményei, a dalszerzést inspiráló történetei és az olvasókhoz intézett nyitott, elgondolkodtató kérdései hozzák létre ezt a több rétegből felépülő komplex élményt és teremtenek mélyebb kapcsolatot a közönség és az énekesnő között.
A dalok a letisztult, mély, őszinte érzelmekről mesélnek, amit a könyv vizuális koncepciójával, és minden apró grafikai megoldásával szerettem volna tükrözni. Az album alcíme: „Beszélgetés fénnyel és a sötétséggel” - mert a fény sosem létezik egyedül, szükség van a sötétségre. A dalok a sötétség és a fény táncának ritmusát és hullámzó sodrását követik, ami a fotókon és a kisebb kiegészítő játékos, de mélyen kifejező grafikai elemekben is tükröződik. A Spotify és YouTube csatornákon ezek a grafikai elemek kis animációk formájában kelnek életre.