Tipográfiám mozgó formai kísérlet, mely Janus Pannonius Az álomhoz című magyarországi elégiájának vizuális megjelenítése.
A betűtípus, mely a munka alapját képezi a költő velencei kortársa, Nicolas Jenson által metszett, majd korunk elvárásainak megfelelően felújított Jenson Pro.
A tipográfiát háromféle effekttel ötvöztem a videómban. Az egyik egy kopott hatást keltő részecskékre bomlás, mely nemcsak a papírra vetett szöveg, hanem minden anyagi dolog múlandóságát hivatott képviselni. A másik egy tűz, vagy lángszerű effekt, mely a korszak egyik olyan alapvetése, mint ma az elektromosság. Janus Pannónius pislákoló gyertyafénynél, vagy a katonai táborok tüzénél írta verseit. A sárga-narancs-kék színkombináció is ezért meghatározó a munka egészét tekintve. A lánghoz még két tulajdonságot társítottam, amely vizuális formában megjelenik a munkában. Az egyik a pislákoló, szaggatott remegés, mely igen meghatározó, ha gyertyát gyújtunk. A másik a sötét fényfoltok vándorlása, mely az éjjeli rovarok árnyékjátéka, amik túl közel merészkednek a fényhez. A szövegek lapozás-szerű megjelenése és eltűnése a könyvhasználat, olvasás fizikai velejáróinak vizuális megjelenítése.