Koncepció
Diplomamunkám témája a Herbáriához készült arculat és csomagolásterv, melyhez kétféle címketerv és különböző arculati elemek készültek.
A Herbáriát 1949-ben alapították, mely gyűjtötte, termesztette, feldolgozta és forgalmazta a gyógynövényeket, valamint ezekből teákat is készített.
A több mint öt évtizedes tapasztalat, melyet a gyógynövénygyűjtés és -termesztés területén szereztek, szorosan összefonódik a kiváló minőségű
gyógynövény fogalmával Magyarországon. Ehhez kapcsolódó ötletem volt néhány új termék bevezetése.
Az eredeti logóban felfedezhető néhány elem, mely az új logóban is megtalálható, mint például a H betű és a kis növény motívum. Stílusát tekintve a logó elegáns és egyszerű, így jól illeszkedik az illusztratív címketervekhez. Alapvetően a logó színe fekete, de különböző verziói is vannak a címkéknek megfelelően. Ezek az ezüst/szürke, bézs és vörös, ami egy kicsivel intenzívebb szín, viszont ad egy különleges karaktert. A logók a névjegyeken ezekben a színekben tűnnek fel.
Ezt követően készítettem el a címketerveket egy gyógynövény tinktúra sorozathoz, mely három darabból áll - menta, ánizs és zsálya. Ezek a címkék a ‘brush calligraphy’ technikával készültek, vagyis ecsetfilccel rajzoltam meg ezeket az egyedi feliratokat.
A másik sorozat ízesített vizekhez készült címketervek ugyanezekkel a gyógynövényekkel, melyek így egy nagyon jellegzetes ízvilágot kapnak, ezáltal nem csak szomjat oltanak, de finomak is. Az arculat többi részeihez készült egy illusztráció sorozat a növényekről, és ezeket különböző kompozícióban helyeztem el a névjegyeken és címkéken. A képeslapok esetében szintén a kalligráfiák jelennek meg azzal a különbséggel, hogy itt rövid kis történeteket olvashatunk az adott növényről, például a mentához kapcsolódó görög mitológiáról.
Olyan arculatfrissítést szerettem volna készíteni, ahol ezek a stílusú illusztrációk nagyon jól kiemelik és kifejezik a Herbária hagyományőrző értékeit, ugyanakkor modern, és a 21. században is ugyan megállja a helyét.
Fotográfia: Visontai Márton