Szakdolgozatom témája egyszerre kínál széleskörű alkotói szabadságot, és kihívásokkal teli nehéz tervezői munkát. A budapesti CAFE Kortárs Művészeti Fesztivál több, mint 48 pontos budapesti programsorozata egy szezonális kulturális rendezvény, akár egy fesztivál, így nagyobb szabadság jellemzi a témát, mint egy állandó intézmény arculatának tervezésekor (pl. múzeum, galéria).
Míg a munka egyik oldalán az alkotói szabadság határtalan a fesztiváljellegből kifolyólag, a másik oldalon a sokrétű, vitatott és folyton változó kortárs művészet sajátossága áll, amely komoly kihívások elé állít minden tervezőt. Az üzenetnek és a koncepciónak –hiába szól a kortárs művészet manifesztációjáról – világosnak, érthetőnek és széles körben elfogadottnak kell lennie, hiszen végeredményben ez egy profitorientált vállalkozás.
A tervezés során a programsorozat fesztivál jellegét, a közösségi fórum jelleget helyeztem előtérbe, fókuszban az ehhez illeszkedő üzenettel, szlogennel („Ott találkozunk!”). A szlogen önmagában fejezi ki a kortárs művészet többféle értelmezhetőségét, a 48 helyszínes programsorozat sokszínűségét és a látogatók, a közösség diverzitását.