A projekt háttere
Az utóbbi évtizedben megjelent HMD eszközök megjelenésével azt figyeltem meg, hogy legtöbbjük a 2015-ös Oculus által meghatározott form-factort követi. A hasonló termékek fejlődésének tendenciáit megfigyelve szerettem volna megtörni ezt
a normát és valami újszerűt alkotni, mindeközben a felhasználói élményt előtérbe helyezni.
Napjaink társadalmában a mentális egészség és a magánszféra egyre fontosabb témakörré válik. Ennek nyomán szerettem volna különféle privacy-funkciókat beépíteni egy modern és innovatív készülékbe, amik nem hátráltatják a felhasználói élményt, sokkal inkább segítik azt. Ezek a funkciók számos nyilvános környezetben használhatóak, például tömegközlekedés, várótermek.
A mirage alapvetően egy kiterjesztett valóság (Augmented Reality) headset, egy fogyasztói multimédia eszköz, amit használhatunk személyes, rekreáicós célokra vagy akár professzionális munkavégzésre is. A kiterjesztett valóság készülékek előnye, hogy biztonságosabban közlekedhetünk velük, nincs digitális szűrő, amin keresztül megtekintjük a környezetünket. Ezzel szemben a jelenleg elérhető eszközök nagyrésze kamerák és mikro-kijelzők révén egy digitálisan rekonstruált képet mutat a felhasználónak, ami képi torzulással és egy enyhe késleltetéssel jár a valós eseményekhez képest. Ez mozgás közben diszorientálható lehet a használónak, így például séta vagy kerékpározás közben hosszú távon nem alkalmas.