A koncepció felépítésekor elsődleges szempont volt, hogy a videó és annak vizuális világa a zenéből táplálkozzon. Alex Kanári szigeteken töltött időszaka egyértelműen érződik a zenéjén, így nem volt kérdés, hogy a videó vizuális nyelvét, a dal írásának helyszíne, Lanzarote szigete fogja meghatározni. Vulkanikus adottságainak köszönhetően egy különleges, sok színben pompázó Földöntúli hely, mely képes mindig más arcát mutatni.
A környezeti adottságokból fakadóan a lassan folyó láva, mint fő motívum reflektál a zenében érezhető melankólikus hangulatra.
A videóban a láva és a környezet finom és organikus jellegzetességét/mivoltát, geometrikus formákba rendeződés töri meg, Ezt fokozzák tovább a folyamatosan változó színek és textúrák, valamint a láva króm folyadékká alakulása is. A cél tehát egy absztrakt Világ megteremtése volt, ahol a Lanzarote szigetére jellemző természeti formák, textúrák és színek a valóságra reflektálva, de egyben attól elrugaszkodva teremtenek egyedi környezetet. Folyamatos egyensúlyozás és harmónia teremtés.
Ahogy a legtöbb projekt, a Tephra is az inspiráció gyűjtéssel, kutatómunkával és a koncepció felépítésével kezdődött, amit a tervezési és kísérletezési fázis követett. Első körben a dal borítójára volt szükség, ezért a tervek négyzetes képarányban készültek, majd azokat kellett mozgóképes formába átültetni. Mivel a teljes tervezési és kivitelezési folyamat animációs környezetben zajlott, így egyrészt a kísérletezés és a megfelelő borító kiválasztása is izgalmasabb volt, másrészt pedig az elkészült kreatívok már mozogtak és nem egy statikus képet kellett utólag megmozgatni.
A borító véglegesítését követően a videó dramaturgiájának felépítése volt a feladat, mégpedig, hogy melyik kreatív a zenének melyik részén szerepeljen és pontosan mi történjen. Annak ellenére, hogy a vizuálok már valamennyire mozogtak, természetesen a zene egyes részeinek megfelelően új kompozíciókat és mozgásokat kellett létrehozni, melyeket minden esetben az adott pillanathoz igazítva kellett meganimálni.