Tervezőgrafikai diplomamunkám három síkon játszódik. „Always-Online“ világunkban megjelentek az önmagukat imádó nárcisztikus személyek, akiket milliók istenítenek és követnek. Legjobb példa erre a Kim Kardashian, Kanye West házaspár. Kim Karadhiant 71 millióan, míg Kanye Westet közel félmillióan követik. Kanye @YEEZUS néven található meg a közösségi platformokon, valamint legújabb albumának is ez a címe. Ezen kívül számtalan előadó és híresség létezik, akik dalaikban vagy fényképeiken önmagukat istenítve mutatják be. Közkedvelt témák a pénz, a hatalom, a csillogás és a fényűző élet.
A keresztény vallásban megtalálható a tükörkép effektus. Jézus tükörképe az Ördögnek, a Tudás Almája tükörképe pedig a koponya.
A közösségi média számtalan felületén találkozhatunk üres, közhelyes idézetekkel, amelyek motivációs üzenetek is egyben.
Egy hatásvadász kép, valamint egy üres, teljesíthetetlen idézet párosításából születnek ezen tartalmak. A felhasználók megoszthatják, likeolhatják, valamint hozzá is szólhatnak ezekhez a képekhez. A motivációs üzenetek sok emberhez elérnek, némely közülük Oravecz Nóra, Paulo Coelho, Müller Péter, Popper Péter és Buddha idézeteit tartalmazzák.
Munkám a fent bemutatott síkokat egyesíti és hoz létre egy önmagában értelmetlen, összefüggéstelen zsoltáros könyvet, azaz pszaltériumot. A könyv önmagában „olvashatatlan“, ám egy dekódoló olvasósablon segítségével nyer értelmet a benne található szöveg. Ha egy oldalra ráhelyezzük a sablont, olvashatjuk a szent szövegeket. Ha ugyanezen sablont, ugyanezen oldalra, inverzben tesszük, akkor az önmagukat istenítő rapperek dalszövegeit kapjuk, ha pedig nem alkalmazzuk a sablont, az üres közhelyes internetes idézetek mutatkoznak meg előttünk.
Munkám 17x24 cm, amely méret megegyezik az iPad Air méretével, ám ugyanezen méret a Gutenberg Biblia felével azonos. Az egyes oldalpárok két hasábot, bennük 42 sort tartalmaznak. A layout kialakítása során a klasszikus szedéstükör komponálási elvét követtem. Ezen paraméterek szintén távoli reflexiók a gutenbergi bibliára. Munkám címlapja megegyezik az iPad zárolt képernyőjével, amely remek utalás az online világunk mindennapi eszközeire.
Ahogyan egy klasszikus plszaltérium, munkám is havi bontásban olvasható. Könyvem 52 szöveges oldalt tartalmaz, amely az egy évben található 52 hétnek feleltethető meg. Ezen oldalak 12 fejezetbe, azaz 12 hónapba csoportosulnak. Egy fejezet 4 oldalt, azaz 4 hetet ölel magába a művemben.
A fejezetek között egész oldalas illusztrációkat találhatunk. Az illusztrációk a 12 apostol, valamint a 12 legkövetettebb Instagram személy fényképeinek egyesítéséből jöttek létre.
Az általam létrehozott betűtípussal, amelyben a nagy— és a kisbetűk együttesen szerepelnek a fent leírt elvekre vizuálisan, a tipográfia nyelvén is utalást teszek.
Könyvem a #blurredlines címet kapta, mely remek reflexió az összemosódó határokra, az igaz és a hamis közötti ellentét eltűnésére,
a szent és profán elvek együttes érvényesülésére, valamint az Isten és hamis isten között megbújó vékony határvonalra. Munkám válaszút elé állítja olvasóját: erőfeszítések nélkül a közhelyes internetes idézeteket olvashatja, ám ugyanezen könyvből isteni és hamis isteni tanokat is megtudhat. A döntés a befogadók kezében van, a könyv sorsát, végkifejletét, menetét és történetét ők irányítják.